Haber

Çadır kentte yaşayan çocuklar için 23 Nisan Çocuk Koşusu düzenlendi

Eker Süt Ürünleri ve Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin Hatay’da düzenlediği 23 Nisan Çocuk Koşusu, deprem nedeniyle çadır kentte yaşayan çocuklara sevinç ve umut kaynağı oldu. Küçük adımlar 23 Nisan’ın 103. yılını 103 metre koşarak kutladı.

Eker,   Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün çocuklara armağan ettiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı anlamlı bir etkinlikle kutlama geleneğini sürdürdü. Eker I Run 23 Nisan Çocuk Koşusu bu yıl Hatay’da düzenlenen depremden etkilenen çocuklara bayram sevinci yaşattı. Hatay Expo Mersin Büyükşehir Belediyesi Çadırkent’te düzenlenen etkinliğe katılan çocuklar hem birlikte koşma hem de şenlikli oyunlar eşliğinde eğlenme fırsatı buldu.

550 çocuk katıldı

Eker’in Mersin Büyükşehir Belediyesi ile birlikte düzenlediği Eker I Run 23 Nisan Çocuk Koşusu; KEDEV, ALIKEV, Adım Adım dernekleri de takviye verdi. Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin kuruluşunun 103. yılı şerefine 103 metre koşan her çocuk parkuru tamamladıktan sonra birinci ilan edilerek madalyalarını kazanmanın gururunu yaşadı. Farklı yaş gruplarından 550 çocuğun katıldığı etkinlikte koşmanın yanı sıra; Dilek Ağacı, Refleks Oyunu, İstikrar Oyunu, Little Orientring gibi şenlikli oyunlarla keyifli anlar yaşandı.

Çadır kentte yaşayan çocuklara koşmak neşe ve umut getirdi

2020 yılında pandemi koşullarında Türkiye’nin ilk online koşusu olarak düzenlenen Eker I Run 23 Nisan Çocuk Koşusu, dördüncü yılına ulaştığı 2023 yılında çadırkentlerde yaşayan çocuklara biraz olsun neşe ve umut katmak amacıyla gerçekleştirildi. deprem nedeniyle. Eker, 23 Nisan Çocuk Koşusu etkinliklerine önümüzdeki yıllarda da devam etmeyi hedefliyor.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

haberseben.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu