Haber

Yemen’de yolcu otobüsünün devrilmesi sonucu 11 kişi öldü

Yemen’de bir yolcu otobüsünün devrilmesi sonucu 11 kişi hayatını kaybetti.

Yerel kaynaklardan alınan bilgiye göre, Yemen’in Taiz kentini başkent Aden’e bağlayan “Heyce al-Abd” karayolu üzerinde bir yolcu otobüsü devrildi.

Kazada 11 kişi öldü, bazıları yaralandı.

Taiz’deki Sevra Hastanesine sevk edilen yaralılardan bazılarının durumlarının ağır olduğu bildirildi.

“Heyce al-Abd” yolunda ağır trafik kazası bilançosu

Heyce al-Abd karayolu, yoğun kazılar ve engebeli virajlar nedeniyle sık sık trafik kazalarına sahne oluyor. Bu durum can kaybının yanı sıra tırların devrilmesine ve saatlerce trafiğin durmasına neden oluyor.

İran destekli Husi milislerin tüm ana çıkışları kapatıp kuşatmasının ardından Taiz kentinde en değerli alternatif çıkış noktası haline gelen Heyce al-Abd otoyolunun bakım ve onarımı için yıllardır davetler yapılıyor.

Ağır vasıta sürücüleri, Heyja al-Abd yolunun kazalar sonucu sık sık kapandığından ve yolun hızlı bir şekilde onarılamamasından şikayetçi.

Yemen’deki bir insan hakları raporuna göre, Ocak 2017’den Haziran 2022’ye kadar Heyja al-Abd yolunda meydana gelen trafik kazalarında 123 kişi öldü ve 470 kişi yaralandı.

Yemen’deki İran merkezli Husiler, ülkenin güneybatısında hükümet güçlerinin kontrolünde bulunan Taiz kentini yaklaşık 8 yıldır ablukaya alıyor.

kepsut-haber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu